30. aug 2010 Gunhild

Sett dine egne grenser!

Det er ikke noe fasit i hundeparken, på hvor langt en hund er villig å gå. Noen liker å bli kjent med nye hunder, og utvikler vennskapet til irl livet. Andre, vil helst holde hundeparken og irl livet separert.

Mange ganger, har det skjedd at hunder i parken har spurt om Msn, irl informasjon, t.d bosted osv. Dette er informasjon, som ikke alle er like komfortabel med å gi ut. Dere må huske at hundeparken er et spill, og det som skjer i hundeparken, skjer i hundeparken. Mens det som skjer ute i den virkelige verden, er noe helt annent.

Man vet aldri hvordan personen bak hunden ser ut, den kan være et lite barn på 8 år, eller en ungdom på 19 år. Personen er kanskje i parken for å bli kjent med nye folk, og bli kjent med deres personlighet. Men ikke deres irl informasjon. Andre jakter kanskje mer, på å skaffe flere venner irl. Og prater gjerne over lenger tid, før de utveksler t.d msn. Her er det kanskje lurt, å begynne med en "hundeparken msn" hvor du har hundenavn, som navn på msn. På denne måten kan dere gradvis bli kjent med hvor langt, du er villig til å gå om din informasjon. Men tenk alltid på konsekvensene; du vet ikke hvem som sitter der og snakker.

Eller du kan bare ta den enkle veien. Spille hundeparken, som et chattespill hvor du snakker med hunder. Blir gode venner, og lever gjennom pixellivet. Dette er helt opp til deg selv.

Tilslutt bare gi et lite tips: Sett dine grenser, og la ingen tråkke over dem. Hundeparken er til for å skaffe nye venner, gjennom å vise respekt.

Av Liam Everly

Kommenter dette innlegget

14 kommentarer til “Sett dine egne grenser!”

  1. Jerry21 sier:

    Så godt skrevet.... Ja, det er lurt å sette grenser.

  2. biskit07 sier:

    Veldig bra skrevet:DD .....det er veldig lurt å ikke gå får langt:)

  3. mysty sier:

    I alle fal hvar det sjikelig bra skrevet men mange spør meg og min msn men som jeg har set så alle di som har spurt meg om min msn hvar bare 0år og kune ikke reglene bare blåser i dem og hade akruat begynt men noen av mine venner på hp vet jeg msn siden di er mine venner i irl

  4. Teddy1227 sier:

    Godt skrevet^^
    Jeg har selv en Hp msn der jeg legger til venner på hp ^^

  5. xyz sier:

    fint skrevet! =) jeg bare digggger MSN!

  6. xXNinaXx sier:

    skikkelig godt skrevet! jeg har msn og hvis noen spørr meg om den sier jeg nei, fordi jeg kjenner dem ikke .. dem er liksom fremmede for meg :|

  7. Splash sier:

    *Liker* =D

  8. charlotte sier:

    Lurt sakt du må sette dine grenser

  9. Frida som er xyz i hundeparken sier:

    alice1 er på bilde der med gulldgebiss! :DDD det er min venn!

  10. emilie sier:

    Godt skrevet:] Jajaja! Man må holde grenser å ikke gå for langt! helt enig! :)

  11. glovii sier:

    hei en venn tipset meg om hunde parken og det hørte intrisangt ut

  12. Katrine sier:

    Jeg skriver Bare FORNAVN

  13. mats sier:

    DERE må aldri finne på og gi ut derres egget navn og etternavn, fordi da kan folk søke dere opp etter 1881 og gule sider osv.

    Heller ikke addresen deres, det kan faktisk være farlig for dere's egent liv.

    husk altid det...

Informasjon

NRK Super er NRKs kanal for barn. På denne siden kan du se aktuelle programmer i nett-TV, spille spill, lese om og delta i aktiviteter i forbindelse med programmene.

Kontakt

Epost: info@nrk.no

Telefon: 815 65 900

Redaktør NRK Super: Nils Stokke

Ansvarlig redaktør: Hans Tore Bjerkaas