• Nett-TV

    Se Megafon
  • Megafon er tilbake til høsten!

  • Hva vil du se på Megafon? Skriv inn til oss her:

    Ditt navn (nødvendig)

    Din epost (nødvendig)

    Emne

    Ditt tips

  • Hola Lara

  • Hjelpetelefon for barn

  • NRK skole

    Trykk her for å komme til NRK Skole NRK Skole er NRKs skolefjernsyn på nett! Her finner du tusenvis av tv- og radioklipp som du kan bruke til skolearbeid.
NRK/ Foto: Hilde Volden

Anna + Philip = dans

18. november, 2011

Anna og Philip er ganske forskjellige, men når de danser sportsdans, samarbeider de godt. Dette er viktigere enn noen gang, for nå har de fått veldig flinke konkurrenter og det er ikke like lett å vinne konkurranser som før.

Se filmen her:

Hva er Sportsdans?
Sportsdans er en fellesbetegnelse på konkurransedans hvor par konkurrerer mot hverandre på et dansegulv. Det er ti forskjellige danser innen sportsdans og de er delt opp i to typer dans: standarddanser og latinamerikanske danser. Standarddansene er engelsk vals, tango, wienervals, slowfox og quickstep, de latinamerikanske dansene er samba, cha-cha-cha, rumba, paso doble og jive. Under konkurranser er det vanlig å konkurrere i begge typer dans.

Les mer om dans her

Husk å se Megafon torsdager klokken 19:00 på NRK Super

Hva konkurrerer du i?

Legg igjen en kommentar

63 kommentarer til “Anna + Philip = dans”

  1. julie sier:

    Jeg gikk på sportsdans i 8 år.. Jeg ble norgesmester i min aldresgruppe :D

  2. Nadine sier:

    Ser supert ut:)

  3. ellen sier:

    Åååå, jeg har lyst til å gå på det men mamma sier nei ! :(
    Men ser SUPER gøy ut <3

  4. Ingrid sier:

    Jeg kjenner Madonna

Informasjon

NRK Super er NRKs kanal for barn. På denne siden kan du se aktuelle programmer i nett-TV, spille spill, lese om og delta i aktiviteter i forbindelse med programmene.

Kontakt

Epost: info@nrk.no

Telefon: 815 65 900

Redaktør NRK Super: Nils Stokke

Ansvarlig redaktør: Hans Tore Bjerkaas