bilde

Blomster og hilsner utenfor Oslo Domkirke på ettårsmarkeringen etter 22.juli. Foto: NRK

Minnes de 77 drepte

Skrevet av Live, 22. juli, 2012

- Kjærligheten er evig, sa statsminister Jens Stoltenberg. Han holdt minnetale og la ned blomster under den nasjonale 22. juli-markeringen i regjeringskvartalet i Oslo i morges.

I dag er det akkurat et år siden terrorhandlingene i Oslo og på Utøya. Dette blir markert over hele landet.

Gudstjenester, konserter og blomster er bare noe av det som viser at vi minnes de 77 menneskene som døde 22. juli i fjor.

- La oss ære de døde ved å glede oss over livet, sa statsministeren i talen sin:

I kveld blir 22. juli-markeringen avsluttet med en nasjonal minnekonsert på Rådhusplassen i Oslo.

Flere artikler om 22. Juli


Legg igjen en kommentar

30 kommentarer til “Minnes de 77 drepte”

  1. det er trist

  2. Kjempe triste ting altså

  3. trist

  4. det er trist :(

  5. Det er utrolig trist! Det er veldig bra at så mange bryr seg!

  6. I dag er det nøyaktig 1 år siden Utøya og Oslo bomben pågikk. Dette året har vi stått sterkt, både pårørte og de som ikke var involvert i den store tragedien. Vis dine omtanker og send et ♥ til alle som omkom på Utøya og i Oslo.

    - Når èn mann kan vise så mye hat, tenk på hvor mye kjærlighet vi kan skape sammen ♥

    Send gjerne videre for å vise at du bryr deg ♥♥

  7. Adrian skoghei sier 22. juli, 2012, kl. 20:17

    Eg synst det er trist

  8. hvorfor er det altid noen som må dø skulle ønske alle døde mennesker kom ned til jorden og hadde et liv som varte evig

  9. det er veldig trist og tenke på dei som blei drept og dei som blei jaga utpå utøya.
    det er veldig veldig trist.

  10. veldig trist

  11. det er så trist, har lyst til å gråte hver gang jeg hører om det forferdelige som skjedde den 22. juli

  12. Skulle ønske det aldri skjedde jeg ber for alle dei som døde.
    Jeg tipper på at selom det ikkje er fødselen er det kjærleik skal ha eit godt minne om kor gode og flinke snille mensker som man aldri vil glemme. kjærleik betyr at man kan elske men man vil aldri miste

  13. I dag tenker jeg på deg og alle de andre i Norge....

  14. En i familien min ble skutt i hode og mistet mange fingre :( men han overlevde:) men han var en av de som ble mest skadd:( han er så heldig som overlevde. er virkelig lei meg for de som har mistet noen:(((

  15. jeg kjente en som ble drept det er trist men vis en man kan visse så mye hat tenk kor mye kjærlighet vi kan visse

  16. Det er forferdelig at han kunne gjøre det jeg er lei meg

  17. ja det er kjemmpe trist

  18. AINIAEETHABLIS sier 22. juli, 2012, kl. 22:52

    DET ER TRIST, MEN DET ER HAN IDIOTEN SIN SYKL

  19. Veldig trist:-(

  20. hvor var du 22. juli og hva tenkte du?
    legg igjen en kommentar

    • Vi var i kø på vei inn i en ferge og var på vei hjem fra en hytte, plutselig ringte telefonen til kjæresten til mamma, det var sønnen hans og sa, Jeg vil bare at dere skal vite at jeg har det helt fint, Han bor i Oslo og var i garderoben på et treningsenter rett vesiden av der bomben smalt, vi skjønte jo ingenting, vi hadde jo ikke hørt om dette, så fortalte han videre at det hadde gått av en bombe i regeringskvartalet, vi satt jo å hørte på så vi var veldig nysjerrige så kjørte vi litt lengre inn i køen, ti minutter etterpå sønnen til kjæresten til mamma hadde ringt, sa de det på radioen, vi hadde høyt volum på, senere den dagen hadde vi på tven hele kvelden, så spiste vi middag sånn halv 11 eller noe, for vi satt bare og glodde på tven, eller jeg satt og blogget om de forferdelige tingene på bloggen min...
      også har jeg bursdag tre dager etterpå, så hele Norge var i ett minutts stilhet på min bursdag den 25. juli... det var litt rart;)

  21. Roser er røde,
    fioler er blå,
    de som er døde,
    tenker vi ekstra på<3

  22. Kjempe dumt å trist jeg vil skru tilbake tiden til torsdag den 20juli.:(

  23. fin ho renate sang

  24. Det er veldig trist

  25. en norsk borger sier 29. juli, 2012, kl. 16:29

    det er bra at vi har eit land og borgarar som bryr seg!

  26. koseligt

Informasjon

NRK Super er NRKs kanal for barn. På denne siden kan du se aktuelle programmer i nett-TV, spille spill, lese om og delta i aktiviteter i forbindelse med programmene.

Kontakt

Epost: info@nrk.no

Telefon: 815 65 900

Redaktør NRK Super: Nils Stokke

Ansvarlig redaktør: Thor Gjermund Eriksen