Drømmehagen er borte

Kjære alle små seere og foreldre som er glad i Drømmehagen. Vi i NRK Super er glade for å ha et publikum som ønsker å være i dialog med oss, og spesielt er vi glade for at vi har et publikum som liker våre program og melder ifra til oss om det!
Fra og med 4. januar har vi gjort endringer i sendeskjemaet for NRK Super. Etter å ha sendt Drømmehagen i 2 år har vi ønsket å gjøre en liten endring kl 1730-1800. Dette er en sendeflate spesielt rettet mot de yngste i vår målgruppe, 2-4-åringene. Drømmehagen skulle ha en ”pause” for å gi plass til Fantorangen, som viser et uttall av filmer beregnet for våre yngste seere.

Fantorangen er også et prioritert program i vårt sendeskjema og vi vet han viser filmer med stor appell til de små. Det viser seg at Drømmehagen når mye lengre ned enn 2 år - det er morsomt, selv om de aller yngste seerene egentlig ikke tilhører vår målgruppe. Vi er glade for at vårt program har bred appell og vi ønsker derfor likevel å tilgjengeliggjøre programmet om enn på en litt annen sendeflate.

Vi i NRK Super har valgt å sette opp Drømmehagen hver ukedag kl 1030 fra mandag 11. januar. I tillegg vil hvert program ligge ute på vårt nett-TV, nrksuper.no/tv i 7 dager etter sending, så her er det fritt fram for alle ivrige seere å se programmetpå TV, ta det opp, eller se det så mange ganger man vil i nett-TV!

I tillegg håper vi at både foreldre og barn blir kjent med Fantorangen og NRK Super generelt!

Hilsen
NRK Super-ledelsen.

Kommenter innlegget

175 kommentarer til “Drømmehagen er borte”

  • D kommer til å gå veldig bra, har nettopp oppdaget nett tv å d funker veldig bra! så er d jo fint å se på drømmehagen når man er hjemme me sykt barn.

  • HVORFOR er de yngste i deres målgruppe 2-4år? Skal ikke nrk gi et tilbud til ALLE??? Er det ikke det vi betaler lisens for? Da ønsker jeg å kun betale 3/4 av lisensen min, da nrk kun er ment for 3/4 av min familie...

    og fantorangen kan da introdusere drømmehagen?

  • der er jo bare å ta opp programmet når det går også visedet til barna når de vanligvis ser på det. null problem:)

  • det var skikkelig bra bra at drømme hagen ble borte yessssssss!

  • Kjære NRK Super,

    Dere er håpløse! Drømmehagen kl 10:30? Hva er det for noe tull? Det er svært få av seerne som har tilgang på tv da. Drømmehagen hører hjemme rett etter middag og rett før legging. Det har blitt en tradisjon. Noe hele familien gleder seg til (inkludert 6 og 9 åringen). Drømmehagen er kosestunden som nå er borte.

    Det er ramaskrik i tusenvis av hjem som følge av at dere har fjernet Drømmehagen. Vi har endt opp med Disney Playhouse i stedet for NRK Super som følge av dette. Og det verste er at det ikke virker som om dere hører etter. Dersom dere ikke kan sende Drømmehagen om kvelden kan dere like gjerne glemme hele Drømmehagen. Serien finnes også på DVD.

    • ja helt enig endelig er drømmehagen borte

    • Du kan jo ta det opp eller se det i nett-tv. :)
      Også kan man jo kanskje ha en kosestund etter middag med Fantorangen i jungelen i steden for?

    • Må bare få si at jeg er rystet over at barna er så avhengig av ett TV program at det blir ramaskrik når det er borte, da bør dere kanskje begynne å tenke gjennom TV bruken i huset!!!
      Gi barna noe annet- les en bok eller noe
      Hilsen veldig sjokkert!!!

  • Mamma'n til 'Thias

    Beklager, NRK-Super ledelse. Her har dere gjort en skikkelig stor blemme, og vi har ikke tenkt til å la dere slippe unna med det.

    LYTT TIL OSS! LYTT TIL KRINKASTINGSRÅDET!

    GI OSS DRØMMEHAGEN TILBAKE!!!

  • Men kjære NRKsuper;
    Fantorangen har jo alltid vært der? Det er jo han som introduserer programmene... hvorfor kan han ikke fortsette å introdusere drømmehagen, og deretter vanlig barnetv da`?
    Så får alle sitt.
    De fleste programmene dere sender fra halv seks til seks nå, kan like gjerne sendes dagtid, eller i 18.00 barnetvtid.

    Gi oss Drømmehagen tilbake!

    • Det har faktisk vist seg at mange barn synes det er kjedelig å følge med på bare et program. Det er ikke tiden som teller, men hvor mange filmer som blir vist. :)

  • Det er rart at dere fremdeles holder på dette meget dårlige valget etter at K-rådet sterkt anbefalt dere å endre på dette.
    Drømmehagen er et god natt program som skal sendes på kvelds tid.

  • Erik M. Torkildsen

    Det at de aller yngste seerne (det dere velger å kalle spedbarn) ikke er dere målgruppe er noe der ikke har dekning for å si, og det kan virke som medietilsynet vil se nærmere på, dette er bare fjas! gjør som 25.000 av kunden / eierne deres ber om og følg kringkastingsrådets råd!

  • Frekkt rett og slett av Nrk ledelsen, men fronten Nils Stokke å opptre så arrogant mot 28 000 Nordmenn og deres barn.

  • jeg kiker ikke på drømhagen

  • Men det er bra at alle kan se Drømmehagen på nett TV ikke sant. hvem er enig

  • er det så vanskelig å sende det igjen?
    herregud dette er dårlig!!

  • storesøster 9år

    Det er dårlig gjort lilesøsteren min elsket og se på det!
    Det er jo helt håpløst søsteren min og alle andre barn er jo i barne hagen på den tiden.
    Det var unudevendig og sende drømehagen 10:30 de fleste har ikke tid og se på drømmehagen da!!!
    Lilesøsteren min sto og danset og klappet fåran tv.

  • storesøster 9år

    barn som likte det blir jo ikke lei det med en gang .
    Hun så ikke på nrk super før hun opdaget drømmehagen!

  • Ja, det var trist med drømmehagen, MEN, det er ikke en folkerett å velge programmene en kanal skal sende, statlig eller ei. Man kan jo kjøpe en DVD md drømmehagen? Slik ville vi gjort om favorittserien til oss voksne ble tatt av skjermen.

  • Det er kjempe dumt søstera mi satt og såg på det heile tida og det er skjønt og sjå på ho når ho ser på det.Ho har fått masse sånne ting tin jul til og med nattpusj.

  • det er veldig synd

  • Jeg VIL HA Drømmehagen tilbake!!!

  • vil heller ha drømmehagen en fantorangen... liker ikke han det er ikke bra barne tv for barna han sier mye stygt! lærer barna stygge ting... min datter får ikke se på han!

  • NÆI!
    dette er domt!
    la det komme tilbake.
    lillesøstra mi ser det hver kveld (jeg følger med noen ganger x3)
    la det komme tilbake!!!

  • hei! jeg skjønner ikke hvorfor dere tar vekk et program som er så populært hos de minste barna.det er ikke det samme å se det på formiddagen,da er det ingen hjemme..jeg har observert flere barn, alder 8mnd-4 år. De sitter som klistret,det må være alle gjentagelsene, bevegelsene, fargene, det rolige som fenger barna, det gir trygghet og passer utmerket før leggetid. Det som nå sendes har ikke det samme appell, for mye støy, urolig, raske bevegelser og mye annet.Hvorfor ikke la Fantorangen ha sendetid kl 10.30?hvorfor ikke lytte til publikum? mange har blitt skuffet over nrk, det virker svært arrogant

  • De er trist! Søskenbarna mine på 2 og 4 år så alltid på det!

  • Lillesøstera mi kommer til å hyle og gråte når jeg sier det !!
    Det er håpløst av dere ! Det er skikelig dumt !!

    • uff da! helt enig, og tenk om voksne fikk sine serier revet i fillebiter?
      da hadde de sikkert reagert!

  • Drømmehagen er borte, faen meg det eneste jeg ville betalt lisens for. en jævla dum elefant som ikke gjør en dritt annet enn å introdusere møkka filmer. ingen av mine vil se på dem en gang. nå har jeg prøvd å prøvd før de skal legge seg etter drømmehagen forsvant.

    gjør noe så smart som å byte dagserevenyen til 11:00 å da er jo bare å ta det opp.herregud er det bare idioter i nrk? det blir jo bare værre å værre dette. nei dette er bare idiotisk. er vel mer at det er eget laget noe nrk kunne en gang her i verden. tittentei o.s.v det var noe det.labbetuss som faktisk hadde litt interesse. men nå er det null interesse for før barentv og selve barnetv her å nrk kan like godt legges ned. ser ikke på det en dag en gang. vagang. for ungene har ikke interesse.

    PS: faktisk timmy tid er eneste ungene gidder nå og da. så alt er ikke møkk. men resten er noe dritt virkelig.

  • endelig kunne vi kutte ut nrksuper helt. disney viser hvertfall seriene ungene blir glad i, nå slipper ungene å velge.

    NRK å staten i et nøtteskall. ta det som er fint å gi oss noe møkk i stedenfor. jippi for de idiotene som styrer denne kanalen.må for guds skyld ikke lage eller sende noe som folk liker. folk kan jo til å med like nrk en gang.(det må vi ikke la skje)

    jeg skal kose meg godt når lisensen forsvinner å nrk må konkurere på samme vilkår for da går det samme veien høna sparker å det skal jeg kose meg godt med. elske det til å med,tv til folket kan de ikke lage lenger så hvorfor skal man betale? lisensen skal jeg nå enkelt fjerne, skal bli deilig å endelig bli kvitt den utgiften.

  • fantefjerteb suger hardt drømmedustene suger like hardt. drit i om fanten blir sent noen ganger da.. drømme****ene kommer tilbake ass!!!

  • Skjønner godt at dere foreldre reagerer! Dere har jo mistet en halvtime barnevakt...
    Det er jo bare å kjøpe DVD med drømmhagen og spille av på tidspunktet som det ble vist før.

    Barn har uansett godt av variasjon...

  • jeg synes ikke at drømmehagen er for barn på 2-4 år. de er klokkerer enn som så. min sønn er snart 3år og synes det er kjedelig. jeg synes selv at det ikke er nok stimulerene for den gruppa barn. de sier ikke mer enn sitt eget navn. det blir for dumt. det er min menning. så jeg er glad det er borte.

  • yante ongen mine elsker å se på det så få det til bake det er sikkert mange andre småbarn som vill se det.få det tilbake.

  • Dette er helt elendig

  • Personlig synes jeg (Som er 16!!) at drømmehagen er litt skummelt (Så på d litt en gang før simpson/futurama/family guy) Jeg mener de åpner ikke munnene og ser litt deformerte ut ;S Srsly.... kanskje søte små dyr + samme konsept kunne funka )XD ?

  • dcgysjbvcfFRDSDXAsA

    VI VILL HA TILBAKE DRØMMEHAGEN,Å DET NÅÅÅ!

  • Eg og barna mine synest det er litt gøy å se på DRØMMEHAGEN vi
    er høyt takknemlie åver at DRØMMEHAGEN fints,å er litt sinte åver at NRK Super har kuttet det ut.Så vår besluttning er at vi vil bare la det være!

  • lolololololololololol

    ****ÅSSÅ DA FOR*********ÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅ****Å DRA DRA TIL*******.

  • jeg syntes det burde komme et brev i posten, og i brevet skulle det være en stemme-kupong, der hvor man kunne stemme på om drømmehagen skulle være der, eller ikke. så sende det tilbake for å telle stemmer.
    det er URETTFERDIG at det er KUN nrk som BESTEMMER om program FORSVINNER eller ei.
    la tv-seerne bestemme litt også!
    jeg er ikke så glad i drømmehagen, men vil heller ikke at de minste mister favorittprogrammet sitt.
    OSV... la nrk (OG tv-seerne) bestemme seg på nytt!

    • tenk om dere voksne fikk fjernet sine favorittprogram, som "Senkveld med Thomas og Harald", eller "Skavlan", og de andre?

  • DRØMME HAGEN:
    Det hvar en gang i drømme hagen Hinkelpinkel hvar i hagen sin så kom Hopsideisi og spurte:Hva driver du med?Jeg bare øver meg på en dans sa Hinkelpinkel oja sa Hoppsideisi kan jeg være med?Ja selfølgelig sa Hinkelpinkel også danset Hoppsideisi og Hinkelpinkel en fin og nydelig dans.Og snipp snapp snute så hvar eventyret ute!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Men jeg hvil ha drømme hagen tilbake med en gang!

  • RYQ79etr7weyruye78r78

    bra

  • Ok, greit for meg at dere tar vekk drømmehagen, men hvor blir det av KOMETKAMERATENE??? Har gått hele sommeren å ventet på at det skal komme tilbake. Kommer det i hele tatt tilbake???

  • karstein-torsteinsen

    kan jeg bli meg i superia verså snil:)

  • jeg haer drømmehagen

  • I dag er det sorg i heimen vår.
    Tassen på to år hoppet opp i stolen mens mamma skrudde på tv. Han ventet spent, med hånden klar for å bli kilt, slik som han ser hver dag på tv....men Drømmehagen uteble....

    Vi synes det er veldig trist, for det var høydepunktet til en liten pjokk. Håper det er en glipp, og at det er tilbake i morgen:)

  • Yess jeg hater drømmehagen!

  • Burde tenke på de små! også alt PGA fantorangen! DVD er en god ide Colubris, men med 10:30 er tull synes jeg og. men det er små barn som er meningen med programmet!

    Burde bli, men om kvelden

  • jeg elsker barne-tv

  • Nå savner vi TIMMY!!!
    Er det mulig å finne det igjen på nett-TV?

  • Drømmehagen er dritt kjedelig!

  • det er ikke noe jeg kan gjøre med det desverre

  • ja jeg savner timmy men jeg ser på det lite det er ikke så gøy